2015. aasta Saaremaa parim grillija on võistkond Mamma ja lapsed

2015 saaremaa

Laupäeval, 12. septembril, toimusid Muhu saarel Koguva külas Saaremaa meistrivõistlused grillimises. Võistlusel osales 6 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond "Mamma ja lapsed”.

Võistluse protokoll

Saaremaa räimevooru, Saaremaa ahvenavooru ja Saaremaa fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad: 3 paksu, Väike Ufo, Koguva sadama kohvik, Perekond Toidufestival, Mamma ja lapsed ja Ilusad varbad.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud: Kersti Sääsk, Villu Sääsk, Merle Lepind, Olev Rõõmussaar, Kutt Niinepuu ja Katrin Kuusik.

Fantaasiavooru esitluse eripreemia pälvis võistkond 3 paksu, kellele anti eripreemia ka atraktiivseima võistlusplatsi eest.

Fantaasiavooru võitja võistkonna Mamma ja lapsed kapten Malle: "Meie fantaasiavooru töö nimi oli "Muhu talu lõunalaud", see on siis roog mida serveeritakse töökale saare inimesele. Räimedel võtsime kõhud lahti ja tegime nendest grillitud räimerullid tilli ja võiga. Räim oli lõunalaual kala eest ja "lihaks" oli värske haug, samuti grillituna. Haugi puhul küpsetasime fileed, mida maitsestasime või, tilli ja soolaga. Tavaliselt me eriti maitseaineid ei kasuta, sest kalal peab säilima kala maitse. Roale serveerisime garneeringuks grillitud sibulaid ja keedetuna ilusat kollast oma põllu kartulit "Laura".

"Eesti Grilliliidul on hea meel üle pika aja taas korraldada võistlus Saare maakonnas ja eriti looduskaunis Koguva sadamas. Saaremaa Toidufestivali korraldajad koostöös Koguva sadamaga on kokku pannud sisuka päevakava ning teinud head eeltööd võistluse läbiviimiseks ja rõõmu teeb ka suurepärane ja tasemel kultuuriprogramm", oli Eesti Grilliliidu võistluste läbiviija Auris Rätsep kordaläinud sündmusega igati rahul.

Saaremaa meistrivõistlused grillimises korraldas Eesti Grilliliit koostöös Saaremaa Toidufestivali ja Koguva Sadamaga. Eesti Grilliliidu 2015. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Reola Gaas, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Aura (A.Le Coq), GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Nikon, EVG Print ja Netiarve.ee.

Eesti Grilliliidu võistluskalender: www.grilliliit.ee 

Lisainfo:
Auris Rätsep
Võistluse peakohtunik
504 3000, liit@grilliliit.ee
www.grilliliit.ee 

Saaremaa meistrivõistlused grillimises 2015 partnerid

     
saaremaa toidufestival

Korralduspartner

saare fish export

Partner

koguva

Partner

saare hobe

Partner

leedevalja

Partner

Reola Gaas

Gaasipartner

Bauhof

Toetaja

santa maria

Maitseainepartner

Campingaz

Grillipartner

alecoq

Joogipartner

fest

Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

Grillimess

Reklaamipartner

armasta eesti toitu
 
Koostööpartner

Grillipood

Grillipood

Nikon

Fotopartner 

EVG Print

Trükipartner  

Netiarve


Arvepartner 

 

egl

Korraldaja