Eesti parimad noored grillijad 2016 on võistkond Tallinna 21. kool

2016 grillium kokkuvote 840

Võistluse pildigalerii vaatamiseks klikka pildil või siinsamas. 

Hea Toidu Festival - Grillfest 2016 kokkuvõte ja suur pildigaleriii. 

Laupäeval, 10. juunil, peeti Pärnus, Vallikääru aasal Grillfesti raames Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium 2016. Võistlusel osales 22 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond "Tallinna 21. kool” 529 punktiga.

Võistluse protokoll

Rakvere searibi, Talleggi kanaliha, Rakvere üllatusvooru ja Kaupmehe fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad Tallinna 21. kool, Väike-Maarja Õppekeskus, Tallinna Teeninduskool, Tartu Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus nr 1, Pärnumaa Kutsehariduskeskus nr 2, Junior Campingaz Team, Narva Kutseõppekeskus, Valgamaa Kutseõppekeskuse võistkond nr 2, MTÜ Põder, Viljandi Kutseõppekeskus VIKK1, Tallinna Tehnikakõrgkool, Valgamaa Kutseõppekeskuse võistkond nr 1, Paide Ühisgümnaasium, Nõo Kodutütred, Viljandi Kutseõppekeskus VIKK2, Koosa Noorteklubi, Pärnu Noorte Vabaajakeskus, Ahja Noortekeskus, Türi Noortekeskus, Pistik Grill Junior, STIHL grillitiim.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud Anneli Nurmik, Margus Nurmik, Kaja Asuküla, Ille Kergets, Kairi Timusk, Egle Raukas, Jan-Roland Raukas, Karita Gruuse, Tarvo Israel, Esti Israel, Taavi Nõlvak, Maris Leedjärv-Nõlvak, Katrin Kuum, Reena Rist, Karoliine Lagle-Zirnask, Tõnu Ennemuist, Johanna Kaal, Anu Kaal, Tauno Laasik, Kuno Kaal, Indrek Muug, Ludmilla Kuruson, Kätlin Talumaa, Hille Alamaa.

Kaupmehe fantaasiavoorus pälvis esitluse eripreemia võistkond Väike-Maarja Õppekeskus.
Eripreemia atraktsiivseimate võistlusplatside eest pälvisid võistkonnad Pärnu Noorte Vabaajakeskus ja Väike-Maarja Õppekeskus.
Atraktiivseima grilliaparaadi eest pälvisi eripreemia võistkond STIHL grillitiim.
Kaupmehe fantaasiavoorus saavutasid kõrgeima koha võistkond Väike-Maarja Õppekeskus.

Fantaasiavooru võitjavõistkonna Väike-Maarja Õppekeskus kapten Anneli Kütt selgitab: "Fantaasiavoorus pakkusime meie grillkivisuppi. Grillkivisupis on tunda kerget Lääne-Viru kivisambla maitset. Supp on valmistatud hapukapsast, grillitud köögiviljadest ja metsaseentest. Tegemist on püreesupiga. Supi serveerimisel kasutasime grillitud sepikust kausse, grillpeekonit ja maitserohelist. Supp oli serveeritud pajas otse laule. Pajas oli supp ja grillitud kivi, mis annab supile hõrgu Lääne-Viru kivisambla maitse ja hoiab supi kaua sooja."

Eesti Grilliliidu võistluste peakohtunik Enn Tobreluts: “"Kindel on see, et järelkasv on meil väga tasemel. Koolidevahelisel võistlusel sai esikoht sama palju punkte, kui täiskavanute võistluse parimad. Seega skoorid olid kõrged. Esikoha sai võistkond Tallinna 21. kool, kelle kapteniks on noorkokk ja tõeline talent David Truusa. Temast usun, et saab juba lähiajal uus tõusev täht kokanduse taevas. Ma ei ole veel nii andekat ja pühendunud noort näinud, kes juba 16. aastaselt nii tegija on! Davidil on kodus üle 200 kokanduse raamatu ja ta on tõeline a la carte kokanduse fänn! Respekt! Selle austuseks tegin ka peale Grillfesti Davidiga kokkuleppe, et tema hakkab osalema ka minu uue restorani avamises oma nõu ja jõuga - nimelt on David nüüd meil pundis ja aitab meie restorani menüüd & väljapanekut välja arendada. On ju hea kui noort verd juurde tuleb ja restoran Pull’i menüüle tähendab see kindlasti ainult head!"

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillium 2016 korraldas Eesti Grilliliit koostöös Hea Toidu Festival - Grillfest. Eesti Grilliliidu 2016. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Alexela Energia, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Dreamer, Aura (A.Le Coq), Fest, GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Eesti Grillimess - Grillima! ja EVG Print.

Eesti Grilliliidu koduleht ja 2016. aasta võistluskalender: www.grilliliit.ee

Lisainfo
Enn Tobreluts
Võistluse peakohtunik

516 5581, enn@grillfest.ee

www.grilliliit.ee

Pöördumine

Austatud Grilliumil osalejad!
Grillisuved mööduvad kiiresti – 10 aastat tagasi, 2006. aastal, avasime Tallinnas Vabaduse väljakul esmakordselt Grillfesti koolidevahelised meistrivõistlused grillimises – Grillium. Osavõtjaid oli juba esimesel aastal rohkesti. Esimesteks võitjateks olid Maaülikooli võistkond EPAkad. Grillfesti koolidevaheline meistrivõistlus on muutunud traditsiooniks nii osalejatele kui ka hindajatele. See võistlus on andnud noortele osalejatele häid toiduvalmistamise kogemusi, aidanud mitmekesistada aja veetmise võimalusi ja andnud ka uusi tutvusi, kelle ühiseks huviks on toiduvalmistamisega seonduv. Omalt poolt tänan korraldajaid, kes seda tänuväärset sündmust on võtnud vaevaks korraldada ja arendada ning soovin õnne 10. koolidevahelise meistrivõistluste võitjale!

Kohtumiseni Grillfestil 2017!

Ester Tuiksoo
Grillfesti patroon ja Eesti Grilliliidu auliige

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillium 2016 partnerid

     
parnu linn

Pärnu linn - korraldaja

alexela energia

Esitleja

Bauhof

Suurtoetaja

santa maria

Maitseainepartner

rakvere

Searibivooru partner

tallegg

Kanalihavooru partner

rakvere

Üllatusvooru partner

kaupmees

Fantaasiavooru partner

Campingaz

Grillipartner

dreamer

Ametlik grillivein

aura vesi

Joogipartner

fest


Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

korralduspartner

Korralduspartner
Grillimess

Reklaamipartner

EVG Print

Trükipartner  

egl

Korraldaja