2015. aasta parim vorstigrillija on võistkond BBQ Semud

2015 vorstigrill

Laupäeval, 8. augustil, toimusid Tapa Vorstifestivlil Eesti meistrivõistlused vorstigrillimises. Võistlusel osales 7 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond BBQ Semud. 

Võistluse protokoll

Näm-Näm vorstivooru ja fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad: Laigulised, Sambakaste esimest korda elus, Sotsiaaldemokraatlik erakond, BBQ Semud, Grillministeerium, Vorstikunn ja Tapa Vallavalitsus. 

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud: Kaja Asuküla, Ervin Rohtla, Hellar Eerik, Reelika Eerik, Jaanus Alliksoo, Tarmo Rosenberg, Andro Ennok, Margit Gruuse, Annely Sander, Siret Kuldkepp, Taimi Nõlvak, Tõnu Ennemuist, Keiri Nõlvak, Merle Lauk, Ove Lauk, Mart Vellama ja Karita Gruuse.

Fantaasiavooru esitluse eripreemia pälvis võistkond Vorstikunn.

Fantaasiavooru võitja võistkonna Grillministeerium kapten Tauno Jõeveer: “Meie töö nimi oli "Peenike pihus". Savist tegime käed, mille peal oleks hea serveerida. Käte tegemine käib nii, et võimalikult suurde kollasesse kummikindasse valatakse segu ja lastakse kuivada ning seejärel nokid kinda ära ja serveerimiskäsi ongi valmis. Käe pealt pakkusime siis tavalist peenikest lambasooles vorsti ja selle juurde ka grillitud köögivilju: baklažaan, paprika, värske kurk ja prorgand. Joogiks oli bool jääkuubikute, mustika, arbuusi, jõhvikamahla ja gaseeritud veega. Liskas pakkusime ka grillitud Gruusia leiba. ".

Eesti meistrivõistlused veiseliha grillimises korraldasid Eesti Grilliliit koostöös Liivimaa Lihaveis MTÜ ja Viimsi Vabaõhumuuseumiga. Eesti Grilliliidu 2015. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Reola Gaas, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Aura (A.Le Coq), GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Nikon, EVG Print ja Netiarve.ee.

Eesti Grilliliidu võistluskalender: www.grilliliit.ee 

Lisainfo:
Auris Rätsep
Võistluse peakohtunik
504 3000, liit@grilliliit.ee
www.grilliliit.ee

Eesti meistrivõistlused vorstigrillimises 2015 partnerid

     
tapa vald

Tapa vald - Korralduspartner

namnam production

Näm-Näm Production - Korralduspartner

Reola Gaas

Gaasipartner

Bauhof

Toetaja

santa maria

Maitseainepartner

Campingaz

Grillipartner

alecoq

Joogipartner

fest

Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

Grillimess

Reklaamipartner

armasta eesti toitu
 
Koostööpartner

Grillipood

Grillipood

Nikon

Fotopartner 

EVG Print

Trükipartner  

Netiarve


Arvepartner 

 

egl

Korraldaja