2015. aasta parim Hiiu kala grillija on võistkond Vana Kaval Hai

2015 hiiu kala

Laupäeval, 15. augustil, toimus Hiiumaal Kassari Puhkekeskuses Eesti meistrivõistlused Hiiu kala grillimises. Võistlusel osales 5 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond Vana Kaval Hai.

Võistluse protokoll

Hiiumaa lestakala vooru, Hiiumaa ahvenavooru ja Hiiumaa fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad: RAUD performance, Vana Kaval Hai, Metsanotsu grillitiim, Omad Poisid ja Eesti Grilliliit.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud: Jan-Roland Raukas, Egle Raukas, Margit Gruuse, Karit Gruuse, Merle Lauk, Ove Lauk, Kätlin Talumaa, Andžela Endi ja Annika Vellamäe. 

Fantaasiavooru esitluse eripreemia pälvis võistkond Vana Kaval Hai.

Fantaasiavooru võitja võistkonna Vana Kaval Hai: "Meie töö nimeks oli "Armastusega Hiiumaalt". Tooraineks oli lestakala, millele oli eesmärk anda südamekuju. Seda saab edukalt töödelda ja saavutada kalakääridega. Maitsestasime ja grillsime resti vahel. Serveerimisel joonistasime vaarikatoormoosist südamekujutised ja joogiks pakkusime morssi.".

Võistlus toimus koostöös esmakordselt korraldatud Hiiu Kala ja Õlle Festivaliga. Päev oli sisukas ja meeleolukas, lisaks suurele grillivõistlusele toimusid mitmed vahvad tegevused, mille käigus tutvustati pikkade traditsioonidega Hiiu õlle valmistamist ja Hiiumaa kalapüügi ja -küpsetamise kultuuri.

Eesti meistrivõistlused Hiiu kala grillimises korraldas Eesti Grilliliit koostöös Kassari Puhkekeskusega. Eesti Grilliliidu 2015. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Reola Gaas, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Aura (A.Le Coq), GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Nikon, EVG Print ja Netiarve.ee.

Eesti Grilliliidu võistluskalender: www.grilliliit.ee 

Lisainfo:
Auris Rätsep
Võistluse peakohtunik
504 3000, liit@grilliliit.ee
www.grilliliit.ee 

Hiiumaa meistrivõistlused grillimises 2015 partnerid

     
Reola Gaas

Gaasipartner

Bauhof

Toetaja

santa maria

Maitseainepartner

Campingaz

Grillipartner

alecoq

Joogipartner

fest

Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

Grillimess

Reklaamipartner

armasta eesti toitu
 
Koostööpartner

Grillipood

Grillipood

Nikon

Fotopartner 

EVG Print

Trükipartner  

Netiarve


Arvepartner 

egl

Korraldaja