2015. aasta parim õunagrillija on võistkond Märt ja Sõbrad

2015 ounagrill

Laupäeval, 26. septembril, toimusid Viimsi Vabaõhumuuseumis Eesti meistrivõistlused õunagrillimises. Võistlusel osales 4 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond "Märt ja Sõbrad”.

Võistluse protokoll

Halika õunatalu vooru ja ubinapäeva fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad: Grillministeerium, Õunaussid (Tallinna TTK õpetajad), 3 Õuna (Tallinna TTK õpilased) ja Märt ja Sõbrad.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud: Annely Sander, Siret Kuldkepp, Margit Gruuse, Jaanus Alliksoo, Tõnu Ennemuist ja Aarne Rosenstrauch.

Fantaasiavooru esitluse eripreemia pälvis võistkond Märt ja Sõbrad. Eripreemia atraktiivseima grilliaparaadi eest pälvis võistkond 3 Õuna endatuunitud ja disainitud söegrilli eest.

Fantaasiavooru võitja võistkonna Märt ja Sõbrad kapten Märt Jamnes: "Meie fantaasiavooru töö nimi oli "Muusikaline õunalõuna" (menüüd saab vaadata siit). Lisaks menüüs pakutule serveerisime ka õunamahla mis on ankrus laagerdunud 5 aastat ja mida kiitis isegi Jaani Hanso siidrimeister".

Viimsi Ubinapäeva programmm oli sisukas ja tihe. Lisaks õunagrillimise meistrivõistlustele oli avatud ka traditsiooniline Viimsi taluturg, lapsed said teha õunatrükki, Päidre puukool õpetas viljapuid lõikama, grillimeistrid tutvustasid õunagrillimise nippe, kuulutati välja Parim Ubinahoidis, tutvustati õunasiidri valmistamise võimalikkust kodusel meetodil ning istutati vaarikaid ja viljapuid.

Eesti meistrivõistlused õunagrillimises korraldas Eesti Grilliliit koostöös Viimsi Vabaõhumuuseumiga. Eesti Grilliliidu 2015. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Reola Gaas, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Aura (A.Le Coq), GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Nikon, EVG Print ja Netiarve.ee.

Eesti Grilliliidu võistluskalender: www.grilliliit.ee 

Lisainfo:
Auris Rätsep
Võistluse peakohtunik
504 3000, liit@grilliliit.ee 
www.grilliliit.ee 

Eesti meistrivõistlused õunagrillimises 2015 partnerid

     
rannarahva muuseum

Korralduspartner

halika taluoun

Õunapartner

Reola Gaas

Gaasipartner

santa maria

Maitseainepartner

Campingaz

Grillipartner

alecoq

Joogipartner

fest

Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

armasta eesti toitu
 
Koostööpartner

Grillipood
 
Grillipood 

Nikon

Fotopartner 

EVG Print

Trükipartner  

egl

Korraldaja 

Netiarve


Arvepartner