Eesti rahvabarbecue meistrid 2016 on võistkond Dreamer BBQ Semud!

2016 bbq kokkuvote 840

Võistluse pildigalerii vaatamiseks klikka pildil või siinsamas. 

Hea Toidu Festival - Grillfest 2016 kokkuvõte ja suur pildigaleriii.

Grillfesti telesaated: www.grillfest.tv 

Laupäeval, 11. juunil, peeti Pärnus, Vallikääru aasal Eesti rahva barbecue võistlus – BBQ 2016. Võistlusel osales 8 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond Dreamer BBQ Semud 545 punktiga..

Võistluse protokoll

Rakvere searibi, Talleggi kanaliha, Rakvere üllatusvooru ja Kaupmehe fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad Dreamer BBQ Semud, ERMi Ehe, Amps BBQ Team, Märt & Sõbrad, Malta Grilliliit, Jungent, Lande Grillikoda, Aare Saagim & Sõbrad.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud Anneli Nurmik, Margus Nurmik, Margit Gruuse, Tarmo Rosenberg, Annely Sander, Siret Kuldkepp, Ülle Klaus, Katrin Koht, Katrin Kuum, Reena Rist, Ene Aus, Tõnu Ennemuist ja David Truusa.

Kaupmehe fantaasiavoorus pälvis esitluse eripreemia külalisvõistkond Malta Grilliliit.
Eripreemia atraktsiivseimate võistlusplatside eest pälvisid võistkonnad Märt & Sõbrad ja Jungent.
Atraktiivseima grilliaparaadi eest pälvisid eripreemia võistkonnad Aare Saagim ja Sõbrad, Märt & Sõbrad, ERMi Ehe, Amps BBQ Team ja Lande Grillikoda.
Kaupmehe fantaasiavoorus saavutasid kõrgeima koha võistkond Dreamer BBQ Semud.

Fantaasiavooru võitjavõistkonna Dreamer BBQ Semud kapten Kairi Timusk selgitab: "Eelroaks pakkusime basiilikuga maitsestatud sõira tomatiga, joogiks Dreamer shiraz grilliveini. Pearoaks suitsust hernemedaljoni lõhe ja sidrunikastmega ja joogiks Dreamer Pinot Grigio grilliveini ning järelroaks toorjuustukooki pistaatsia ja greibiga."

Eesti Grilliliidu võistluste peakohtunik Enn Tobreluts: “Võistluste tase oli jätkuvalt väga kõrge. Kohal olid nii tippkokad kui lihtsalt asjaarmastajad. Head meelt teeb see, et võistlused võitis “Dreamer BBQ Semud”, kes siiani alati edukalt võistelnud grillivõistlustel, nüüd siis ka BBQ’s ja kohe esikohaga! Super! Juba teist aastat järjest oli kohal ka Malta Grilliliidu võistkond, kes said ka mitmeid auhinnalisi kohti ja kindlasti lubasid tagasi tulla ka järgmisel aastal. Vanameister ja Eesti BBQ vanaisa Jaan Habicht osales võistkonnaga ERMi Ehe ja seda väga edukalt. Ta saavutas kokku kolmes põhikategoorias esikoha (ribi, kana, fantaasia), kuid jäi fantaasivoorus viiendale kohale ning üldarvestuses napilt teisele kohale. Võistlus oli väga tasavägine! Kohtume juba Grillfestil 2016!"

Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2016 korraldas Eesti Grilliliit koostöös Hea Toidu Festival - Grillfest. Eesti Grilliliidu 2016. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Alexela Energia, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Dreamer, Aura (A.Le Coq), Fest, GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Eesti Grillimess - Grillima! ja EVG Print.

Eesti Grilliliidu koduleht ja 2016. aasta võistluskalender: www.grilliliit.ee

Lisainfo
Enn Tobreluts
Võistluse peakohtunik

516 5581, enn@grillfest.ee

www.grilliliit.ee


Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2016 partnerid

     
parnu linn

Pärnu linn - korraldaja

alexela energia

Esitleja

Bauhof

Suurtoetaja

santa maria

Maitseainepartner

rakvere

Searibivooru partner

tallegg

Kanalihavooru partner

rakvere

Üllatusvooru partner

kaupmees

Fantaasiavooru partner

Campingaz

Grillipartner

dreamer

Ametlik grillivein

alecoq

Joogipartner

fest


Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

korralduspartner

Korralduspartner
Grillimess

Reklaamipartner

EVG Print

Trükipartner  

egl

Korraldaja