2015. aasta rahvabarbecue meister on võistkond Jungent

2015 bbq

Laupäeval, 13. juunil, toimus Pärnus, Vallikääru aasal Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2015. Võistluse osales 8 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond Jungent 551 punktiga.

Võistluse protokoll

Rakvere searibi, Talleggi kanaliha, Rakvere üllatusvooru ja Kaupmehe fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad: Jungent, Peppersack, AMPS BBQ Team, Smoky CQ2 BBQ Team, Malta Grilliliit, Multivac, Tööriistamarket Grillivad Fuuriad ning Aare Saagim ja sõbrad.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud: Aleksander Kuruson, Anneli Nurmik, Annely Sander, Ene Aus, Hannes Vanatoa, Jaanus Alliksoo, Kaja Asuküla, Kalle Lill, Karita Gruuse, Katrin Koht, Kerli Lill, Ludmilla Kuruson, Maire Laht, Margit Gruuse, Margus Nurmik, Siret Kuldkepp, Tarmo Rosenberg ja Ülle Klaus.

Fantaasiavooru esitluse eripreemia pälvis võistkond Peppersack.
Eripreemia atraktsiivseima võistlusplatsi eest pälvis võistkond Peppersack.
Eripreemia atraktiivseima grilliaparaadi eest pälvis võistkond Aare Saagim ja sõbrad.
Eripreemia Eesti päritolu tooraine tähelepanuväärse kasutamise eest pälvisid Jungent, AMPS BBQ Team ja Multivac.

Fantaasiavooru võitja Smoky CQ2 BBQ Team’i liige Priit Toomits: “Serveerisime kolm käiku. Esimeseks oli BBQ ahjus suistutatud peipsi rääbis keeratuna kolmepäevasesse soolakurki, serveeritud kitsujuustu kreemiga ja Tartumaal Ilmatsalus kasvatatud roheliste mikroürtidega. Teiseks käiguks olid rebitud liha vutifileest, BBQ ahjus küpsetatud vutikoib, kergelt keedetud vutimuna - see kõik oli serveeritud kanamuna koore sees, taldrikuks oli munarest. Kolmandaks käiguks oli porgand, kama ja tiramisu - sisuliselt oli serveeritud mini-porgandid biskviidiga, see nägi välja nagu porgandipeenar!"

“Võistluste tase oli jätkuvalt väga kõrge. Kohal oli ka tippkokkadest koosnev võistkond "Smoky CQ2 BBQ Team” ning ka Malta Grilliliidu võistkond, kes saavutasid ribivoorus 2. koha. Smoky CQ2 BBQ Team sai esikoha fantaasivoorus ja teise koha üllatusvoorus. Ilm oli ilus, kõigil tuju hea ja võistluspäev vägagi sisukas ning põnev! Kohtumiseni Grillfestil 2016", ütles võistluste peakohtunik Enn Tobreluts.

Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2015 korraldas Eesti Grilliliit koostöös toidukultuurifestivaliga Hea Toidu Festival - Grillfest. Eesti Grilliliidu 2015. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Reola Gaas, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Aura (A.Le Coq), GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Nikon, EVG Print ja Netiarve.ee.

Eesti Grilliliidu koduleht ja 2015. aasta võistluskalender: www.grilliliit.ee

Lisainfo:
Enn Tobreluts
Võistluse peakohtunik

516 5581, enn@grillfest.ee
, www.grilliliit.ee

Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2015 partnerid

parnu linn

Pärnu linn

Reola Gaas

Esitleja

santa maria

Maitseainepartner

Rakvere Lihakombinaat

Searibivooru partner

Tallegg

Kanalihavooru partner

Rakvere Lihakombinaat

Üllatusvooru partner

Kaupmees

Fantaasiavooru partner

Campingaz

Grillipartner

alecoq

Joogipartner

fest

Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

korralduspartner

Korralduspartner

starfm 2014

Raadiopartner

Nikon

Fotopartner 

EVG Print

Trükipartner  

Netiarve


Arvepartner 


armasta eesti toitu
Koostööpartner

 Grillipood

Grillipood

 

egl

Korraldaja